AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ MESTSKÝ BICYKEL

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ MESTSKÝ BICYKEL

Autor: retro-bicykle.sk Publikované: 23.02.2022 Čítané v čase: 309 Komentáre: 0

Ako vybrať mestský bicykel


Mestské bicykle sú už z výroby prispôsobené na jazdu po meste - do práce, na nákup alebo len tak na kratšiu prechádzku v parku. Skôr než na športové parametre sa u nich kladie dôraz na dizajn (štýlovosť), praktickosť a bezúdržbovosť.

Do tejto kategórie patria klasické mestské bicykle, retro bicykle, moderné (urban) bicykle, cruisery, ale napríklad aj skladačky.

                                                                  

Najčastejšie sú univerzálne, teda pre mužov aj ženy. Poznáte ich podľa toho, že majú znížený (tzv. sukňový) rám, zakrytovanú reťaz, vyvýšené riadidlá, košík, blatníky, nosič atď. Vďaka ich konštrukcii na nich môžete jazdiť v civilnom oblečení bez toho, aby ste sa zašpinili.

Kolesá do mesta nemávajú odpruženú vidlicu a klasickú prehadzovačku. Najčastejšie sú osadené bezúdržbovou prehadzovačkou v náboji s integrovanou protišľapnou brzdou (napr. Shimano Nexus alebo Sturmey Archer), s ktorou sa dá radiť aj bez pohybu pedálov.

 

TYPY a RADY: Ste skôr športový cyklista? Pozrite sa na trekové bicykle, ktoré môžu mať aj mestskú výbavu, a navyše sú pohodlné aj pre dlhšie výlety.

A ako si sa tieto mestské bicykle líšia si povieme v nasledujúčom článku.


Tagy:

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Komentáre

Napíšte komentár